Puch

Do dziś nie udało się stworzyć ocieplenia, które dorówna puchowi sprężystością i izolacyjnością. Przy obecnej tendencji do "odchudzania" ekwipunku, zastosowanie puchu jest najlepszym sposobem na znaczne obniżenie wagi i objętości bagażu. Puch jest niezwykle sprężysty i ściśliwy. Nieważne jak długo i z jaką siłą będzie ściśnięty i tak szybko wróci do swojej pierwotnej objętości.

Kondycję puchu poprawia dodatkowo bliskość ludzkiego ciała. Ciepło i wilgoć jaką wydziela, aktywują "pamięć kształtu" cząstek puchu, które "otwierając się" zatrzymują ogrzane w nich powietrze. Otulająca nas warstwa puchu rośnie i nagrzewa się zwiększając izolacyjność produktu.

Zanim trafi do Twojej kurtki lub śpiwora, puch jest prany, suszony w temperaturze 140 C i kilkakrotnie odpylany. Sterylny i obojętny biologicznie, umieszczony w warstwach gęsto utkanej tkaniny, która stanowi barierę nie do pokonania dla roztoczy, staje się obojętny dla alergików.

 
RODDAJE PUCHU
+750 PLATINUM Zaledwie 2,5g tego puchu wypełnia objętość ponad 1l. Puch PLATINUM 750+ o gwarantowanej sprężystości 750 cuin* zapewnia największą żywotność produktu przy imponujących właściwościach termicznych.

+900 DIAMOND Zaledwie 2g tego puchu wypełniają objętość ponad jednego litra. 900+ cu.in/oz to najlepsza na całym świecie odmiana puchu. Dzięki imponującemu loftowi zapewnia niespotykane w innych produktach walory termiczne przy minimalnej wadze.

* Sprężystość puchu podawana jest w calach sześciennych. Dla przykładu, jeśli jedna uncja puchu rozpręża się do 750 cali sześciennych objętości, puch ten ma parametr 750 cu.in.

Do dziś nie udało się stworzyć ocieplenia,które dorówna puchowi sprężystością i izolacyjnością.

JAKOŚĆ PUCHU

PAJAK stosuje puch pozyskiwany z POLSKIEJ GĘSI KOŁUDZKIEJ zgodnie z poszanowaniem praw zwierząt i w zgodzie z obowiązującymi w Unii Europejskiej wymogami prawnymi. Każda partia puchu posiada CERTYFIKAT JAKOŚCI potwierdzający najwyższy standard czystości ( turbidity ) oraz spełnia wymogi OKO-TEX STANDARD 100, Klasa I .

SIŁA WYPEŁNIENIA

określa siłę sprężystości jaką posiada puch. Im puch jest bardziej sprężysty, tym wypełni większą przestrzeń, przy takiej samej wadze próbki, pod standardowym obciążeniem. Parametr, określający tą najważniejszę cechę puchu, podaje się w calach sześciennych na jedną uncję ( z ang. cubic inch CUIN ). Im puch ma więcej CUIN tym jest lepszy, bardziej cenny i lepiej izoluje. Np puch o parametrze 750 CUIN oznacza, że próbka ważąca 28 g zajmie 750 cali sześciennych objętości ( 12 l ) .

SKŁAD PROCENTOWY

Każda partia puch zawiera w swojej masie pewną ilość drobnych piórek. Puch 95/5 oznacza, że dana partia puchu posiada 95 % cząstek puchu i 5 % drobnych piórek.

CZY WIESZ ŻE...