Nasze plecaki

Pierwsza kolekcja naszych plecaków zaprezentowana została w sezonie letnim 1996r. Obecnie jako jedna z nielicznych firm kontynuujemy produkcję  z wykorzystaniem szerokiej gamy tkanin z Cordury (Cordura 750, Cordura 500). Wszystkie nasze plecaki są produkowane w Polsce, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad całym procesem produkcji. Od projektu, przez fazę testową, aż do wprowadzenia produktu na rynek. Przykładamy wielką wagę do jakości naszych produktów, naszym celem jest by nasze plecaki służyły naszym użytkownikom przez długie lata.   
 

xc3
ULTRALIGHT

ULTRALIGHT (XT2, XC3)

Ta grupa plecaków przeznaczona jest dla wagowych purystów. Wszędzie tam gdzie każdy gram ma znaczenie lub wplywa na wynik.

Drastyczne obniżenie masy i zastosowanie ultralekiej Cordury dało bbezkompromisowe produkty. Plecaki tej grupy dedykujemy zawodowcom oraz osobom które "wyznają" L&F.

extreme3
EXTREME

EXTREME 

To plecaki dla profesionalistów. Pancerna cordura oraz doskonała konstrukcja sprawdzą się w najcięższych warunkach.

Ergonomicznie zaprojektowane z dużym naciskiem na wytrzymałość.

Zastanawiałeś się kiedyś nad budową kupowanego przez Ciebie sprzętu?

Na pewno tak, wszyscy to robimy. W Pajaku idziemy o krok dalej. Nie tylko myślimy o tym co zrobić by sprzęt był doskonalszy, rozwijamy go tak by współpracował z pozostałymi elementami ekwipunku. Zamiast tworzyć produkty w stylu "eye candy" skupiamy się na zależnościach i wzajemnych oddziaływaniach produktów.

Podstawą twojego komfortu w górach jest zapewnienie odprowadzenia wilgoci bez względu na warunki zewnętrzne. Stąd pomysł rozwinięcia klasycznej trójwarstwowej koncepcji odzieży. Oprócz uwzględnienia interakcji pomiędzy odzieżą nasz system obejmuje również śpiwory oraz systemy nośne plecaków. Nawet stojąc lub śpiąc wydzielamy parę wodną. By zachować pełen komfort wszystkie elementy odzieży oraz spora część ekwipunku (system nośny plecaka czy śpiwór) muszą zapewnić jej odprowadzenie. Każdy produkt oznaczony logiem HMS od samej ideii powstania tworzony jest z myślą o wspołpracy z pozostałymi elementami systemu.

Wszystkie elementy systemu HMS przechodzą testy polowe i labolatoryjne uwzgledniajace także zależności między poszczególnymi wyrobami.

PLECAK W SYSTEMIE HMS
xc3 det
By sprostać wymogom HMS przekonstruowaliśmy systemy nośne plecaków, dostosowując je do pozostałych elementów systemu. Ograniczając powierzchnię styku z plecami znacznie zwiekszyliśmy wentylację pleców. Jednocześnie zmieniliśmy materiał pokrycia tych powierzchni zwiększając o około 5% przepływ powietrza przez samą wyściółkę systemu nośnego.

Podstawą twojego komfortu w górachjest zapewnienie odprowadzenia wilgoci bez względu na warunki zewnętrzne.